+48 602 461 573 Dorota Kawiak

+48 605 601 855 Ewa Lisius

NZOZ HIPOKRATES

ul. Góralska 3

80-292 Gdańsk
-Niedźwiednik

© 2015 by Szkoła Rodzenia "Dobry Początek"

  • w-facebook

O nas

Szkoła Rodzenia „Dobry Początek” istnieje od 2002 roku. Zajęcia prowadzą doświadczone położne pracujące na sali porodowej  i  oddziale położniczym w Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku (dawny Szpital Wojewódzki).

 

Od momentu powstania w naszej szkole przygotowało się do porodów, w tym do porodów rodzinnych ok. 1000 par. Tworząc Szkołę Rodzenia zaobserwowano potrzebę wspomagania i wspierania nie tylko kobiet ciężarnych, ale także ich partnerów, przygotowania do kontaktu z nienarodzonym dzieckiem, porodu rodzinnego i wspólnego podejmowania ról rodzicielskich.

 

Równie ważny jest zakres przygotowania do realizacji zadań, jakie stawia przed osobami bliskimi
dziecku jego najwcześniejszy okres życia, dlatego do współpracy zaproszono specjalistów z różnych dziedzin – lekarza pediatrę, logopedę, ratowników medycznych oraz fizjoterapeutów (jako jedyna
szkoła w trójmieście prowadzimy zajęcia z zakresu profilaktyki wysiłkowego nietrzymania moczu
w ciąży i po porodzie).

Warto wiedzieć

W ostatnim czasie pojawiło się sporo inicjatyw, które pod hasłem "bezpłatna szkoła rodzenia", proponują spotkania edukacyjne z położną. Faktycznie są to spotkania z wybraną przez siebie położną, przygotowujące do porodu i rodzicielstwa, finansowane przez NFZ.

 

Zgodnie z przepisami każda kobieta spodziewająca się dziecka ma do nich prawo deklarując jednocześnie wybór położnej. Spotkania takie powinny odbywać się od 21 do 31 tygodnia ciąży raz w tygodniu, a dwa razy w tygodniu, po 32 tygodniu ciąży do porodu.

 

Powyżej opisana działalność różni się od zajęć w naszej szkole. Na naszych kursach spotkasz się
nie tylko z położną ale także ze specjalistami z zakresu logopedii, psychoogii, ratownictwa medycznego oraz rehablilitacji. Dbamy o możliwie szeroki zakres wiedzy, który pozwoli Tobie na zdobycie pełnego spektrum wiedzy, nie wymuszając przy tym deklaracji, które powinny być podejmowane świadomie 
i bez pośpiechu.

Zapraszamy

Zapraszamy do uczestnictwa w 12 spotkaniach, w tym: 8 zajęć teoretycznych, 3 zajęcia ruchowe oraz warsztaty z ratownikiem: pierwsza pomoc i resuscytacja dzieci. 

 

Spotkania odbywają się

2 razy w tygodniu, w 

poniedziałki i środy o 16:30.

 

Zajęcia odbywają się w sali 

NZOZ HIPOKRATES, 
ul. Góralska 3, 
80-292 Gdańsk-Niedźwiednik

 

Koszt 450 PLN.

Więcej w zakładce plan zajęć.

Zapisy

Telefonicznie:

  • +48 602 461 573

  • +48 605 601 855

lub skorzystaj z formularza

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now