Witamy na stronie

Szkoły Rodzenia „Dobry Początek”.

 

Nasze pierwsze kroki stawialiśmy w 2002 roku. Od momentu powstania w naszej szkole przygotowało się do porodów, w tym do porodów rodzinnych ok. 1000 par. 

 

Zajęcia prowadzą doświadczone położne pracujące na sali porodowej i oddziale położniczym w Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku (dawny Szpital Wojewódzki).

 

Szkolimy w trybie zajęć grupowych, organizowanych w poszczególnych edycjach kursu. Nie wymuszamy podpisania deklaracji wyboru położnej, ale wyposażymy Ciebie w wiedzę jak i dlaczego warto ją wybrać. 

Warto wiedzieć:

 

Tak jak każdemu przysługuje prawo wyboru lekarza pierwszego kontaktu, tak każdej kobiecie przysługuje prawo wyboru położnej. Takiego wyboru dokonujemy bez względu na swój adres zamieszkania, wybrać możemy taką położną, jaka nam odpowiada,
a nie taką jaka jest np. w naszej przychodni zdrowia.

 

Zgodnie z prawem, kobieta ciężarna od 21 tygodnia ciąży, ma prawo do bezpłatnych konsultacji z wybraną przez siebie położną. Spotkania takie powinny odbywać się raz w tygodniu od 21 do 31  tygodnia ciąży, a po 32 tygodniu ciąży do porodu – dwa razy w tygodniu.

 

Położna sprawuje opiekę nie tylko nad kobietą ciężarną. Po porodzie, świeżo upieczonej mamie, przysługuje 6 bezpłatnych, domowych, wizyt patronażowych. Podczas takich spotkań położna może np. zdjąć szwy, można z nią także porozmawiać na temat wątpliwości jakie pojawiły się w pierwszych dniach pobytu maluszka w domu.